NIDOSHINKAN na ME karate Goju-ryu

            Po úspěšném zvládnutí Mistrovství české republiky karate Goju Ryu, kde oddíl Nidoshinkan Dojo Hodonín získal absolutní prvenství v tabulce úspěšnosti na MČR s bilancí 9 zlatých, 2 stříbrných a 11 bronzových (kompletní výsledky naleznete zde: http://www.goju-ryu.cz/vysledky-mistrovstvi-cr-2010/ ) se nominovaní členové účastnili Mistrovství Evropy v karate Goju-Ryu.

            Tento šampionát se konal ve dnech 14.-16.5.2010 v rakouském městě Graz. Celkem na tento šampionát bylo nominováno 25 závodníků z celé české republiky a z toho  8  závodníků z Nidoshinkan Dojo. Evropský šampionát mládeže byl rozdělen do tří kategorii  a to kadeti 14 – 15 let, junioři 16 – 17 let a junioři do 21 let, které se pak ještě dělili na disciplíny kata jednotlivci (cvičení sestav), kata team (cvičení sestav v tříčlenném družstvu), kumite jednotlivci (sportovní zápas) a poslední kumite team (zápas tříčlenného družstva). 

            První den turnaje, kdy byli na plánu kategorie dorost a junioři  náš klub získal hned 6 medailí. Veronika KOPEČNÁ získala 3.místo v kumite kadeti do 53 kg a  titul Mistryně Evropy hned ve dvou kategorii kata kadetky a Kata team smíšené kadeti a junioři (ve složení Kopečná, Židková a Mišková). V poslední jmenované s ní v teamu byla ještě druhá naše závodnice Kateřina ŽIDKOVÁ, která k titulu Mistryně Evropy kata teamu přidala ještě stříbrnou medaili v Kata juniorky. Poslední medaili pro tento den vybojoval Pavel COLLEDANI v kumite kadeti do 63 kg. Je nutné připomenout, že jeden z členů výpravy a to jmenovitě Karel IMRIŠEK, který sice není naším členem, ale svojí přípravu má pod taktovkou hlavního trenéra Nidoshinkan Dojo pana Jaromíra Musila získal v sobotních soubojích další dvě medaile a to 3.místo kata junioři a 2.místo kata team smíšené dorost a junioři (ve složení Imrišek, Maštalíř a Mauritz). Tento den byl velikou motivací pro nedělní souboje.

              Neděle byla ve znamení juniorů do 21 let, kde náš oddíl měl celkem čtyři medailové adepty. Asi nejúspěšnějším závodníkem nedělních soubojů byla Petra ŽIDKOVÁ, která získala titul Mistryně Evropy v kata juniorky do 21, 2.místo kata team juniorky do 21 a 3.místo kumite team juniorky do 21 let ve sležení (Šajnarová, Benešová, Židková).  Ve zmiňovaném teamu kata juniorky do 21 byly ještě naše dvě závodnice (team ve složení Židková, Schmiedová a Michálková). Petra SCHMIEDOVÁ, bohužel nemohla pro limit v každé kategorii startovat v individuálu a tak si z ME odvezla jen krásné 2.místo v tomto teamu. Poslední jmenovaná Lucie MICHÁLKOVÁ si z evropského turnaje přivezla ještě skvělé 2.místo v kata Juniorky do 21 let. Poslední neméně důležitý je Vladimír MÍČEK (mnohonásobný Mistr Evropy od roku 2004) zde získal další titul Mistra Evropy v kata junioři do 21 let a přidal k němu ještě 2.místo v kata team (ve složení Míček, Kříž a Ziegler).

            Závěrečné hodnocení, dle slov trenéra Jaromíra Musila, kde náš oddíl získal celkem 16 medailí, doufejme že jich bude tak hodně i na Mistrovství Světa konané v Portugalsku ve dnech 30.9. až 2.10.2010 a nebo na vše stylovém Mistrovství České republiky mládeže, které náš oddíl pořádá v Hodoníně ve dnech 4.-5.12.2010. Kompletní výsledky najdete na www.egkf.net.

Fotografie z evropského šampionátu:

členové NIDOSHINKAN Dojo – Hodonín

1.místo Petra ŽIDKOVÁ, 2.místo Lucie MICHÁLKOVÁ obě NIDOSHINKAN Dojo – Hodonín

hala kde se evropský šampionát konal

1.místo dvojnásobná Mistryně Evropy Veronika KOPEČNÁ

stříbrný kata team juniorek do 21 (z leva Petra SCHMIEDOVÁ, Petra ŽIDKOVÁ a

Článek a foto: Jaromír MUSIL šéftrenér NIDOSHINKAN Dojo – Hodonín

Comments are closed.