Harasuto Cup 2012 v Polsku

Ve dnech 3. – 4. března 2012 hostila polská Lodž karatisty ze  17 zemí při příležitosti  světového poháru – v pořadí již osmého Harasuto Cupu, což je jeden z turnajů středoevropské ligy. Tyto turnaje jsou jedny z největších v Evropě, tudíž se pyšní hojnou účastí závodníků z mnoha zemí. Turnaje Harasuto Cup se zúčastnilo celkem 1103 karatistů. Tato soutěž byla přístupná všem závodníkům, aniž by byli nominováni z předešlých soutěží, na rozdíl například od mistrovství Evropy nebo mistrovství světa, kde je nominace nutná.

KAREL IMRÍŠEK jako hostující člen našeho oddílu porazil v prvním kole polského závodníka Mączka Bartosze, v druhém kole si lehce poradil se slovenským závodníkem Krupou Ivanem. Poté ho v semifinále čekal opět polský reprezentant Srokowski Dawid, nad kterým Karel také vyhrál a postoupil do finále. Ve finále se setkal se svým častým soupeřem Romanem Kubovičem, kterému nedal šanci a vybojoval vynikající 1. místo v kategorii kata do 21 let.

VERONIKA KOPEČNÁ zvítězila v prvním kole nad soupeřkou z Polska Piechotou Izabelou, ve druhém kole ji čekala skotská závodnice Jenkins Amber, kterou také porazila. Ve třetím kole narazila na slovenskou reprezentantku Lenku Pipiškovou, které podlehla, ale jelikož Lenka postoupila do finále, měla Veronika možnost bojovat v repasáži o 3. místo. V tomto souboji ji čekala těžká soupeřka z Velké Británie Williamson Melissa, nad kterou ale zvítězila, a tak obsadila skvělé 3. místo v kategorii kata juniorky.

Oma závodníkům patří velká gratulace k úspěšnému umístění a zisku medailových pozicí. Takovéto výsledky jistě povzbudí ostatní členy našeho klubu k intenzívnímu tréninku a touze také něco dokázat v tomto krásném sportu.

Comments are closed.