Grand prix Slovenska 2012

V neděli 15. 4. 2012 se v Bratislavě konal prestižní mezinárodní turnaj, již 32.ročník Velké ceny Slovenska – 2.kolo Středoevropské ligy karate pro kategorie dorostu, juniorů a seniorů Grand prix Slovakia 2012. Letos se ho zúčastnilo přibližně 600 závodníků ze 13 zemí Evropy, pro které bylo ve sportovní hale Pasienky připraveno 7 tatami.

Z našeho oddílu se zúčastnila pouze Kateřina Žídková, a to ve dvou kategoriích – kata do 21 let a kata ženy. V kategorii do 21 let jí los určil v prvním kole nejtěžší možnou soupeřku, vynikající slovenskou reprezentantku a budoucí vítězku Katarínu Liptákovou, se kterou prohrála. Prohra s finalistkou ji ale vytáhla do repasáže, kde se o třetí místo utkala s polskou reprezentantkou Katarzinou Stasiak. V tomto souboji Kateřina zvítězila a obsadila tak skvělé 3. místo.

V silně obsazené kategorii žen (+16 let) již tak úspěšná nebyla. Hned v prvním kole prohrála s maďarskou reprezentantkou Evou Horvath, která ovšem následně prohrála se slovenskou reprezentantkou Dušanou Čiernou, čímž se Kateřině uzavřela možnost postupu do repasáže a v této kategorii skončila.

Gratulujeme Kateřině Žídkové k získání hodnotného třetího místa a k úspěšné reprezentaci našeho oddílu i České republiky na zahraničním trurnaji. 😀

Comments are closed.