Grand Prix Hradec Králové

V sobotu 25. dubna se naši členové zúčastnili mezinárodní soutěže Grand Prix v Hradci Králové.

GP Hradec Králové patří mezi největší a nejlépe obsazené turnaje v rámci České republiky. Ani v kvalitní mezinárodní konkurenci se ale naši závodníci neztratili.

Jako první nastupovala na tatami Dominika Šabová, která poprvé startovala v kategorii dorostenek, ale i přes tento relativní handicap postoupila až do semifinále, kde bohužel prohrála. V souboji o 3. místo byl u Dominiky znatelný  nižší počet silných kata, ale i konečné 5. místo je v dané kategorii pro Dominiku velkým úspěchem.

Aneta Šabová ve své věkové kategorii (juniorky) narazila v úvodním kole na silnou závodnici z Egypta a bohužel se riziko prvního kola projevilo naplno a Aneta na svou soupeřku nestačila. Vše si ale vynahradila v kategorii U21, kde získala vynikající 2. místo.

V silně obsazené kategorii seniorek ani jedna ze sester Žídkových nedokázala projít přes první kolo. Poslední medailovou nadějí pro náš oddíl tak byl kata tým SCM, ve kterém sestry Šabovy doplňuje Sabina Forstová. I přesto, že kata tým v tomto složení trénuje teprve měsíc, dokázaly holky získat 1 praporek na zkušený tým Slovenska, což určitě povzbudí do dalšího tréninku. Celkově obsadil kata tým SCM 3. místo.

Ve výčtu reprezentace oddílu Nidoshinkan však nesmíme zapomenout na trenéra oddílu, Jaromíra Musila, který přispíval k hladkému průběhu celé soutěže z rozhodcovské židličky.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a gratulujeme k medailím.

Comments are closed.