Světové Gasshuku na Okinawě s účastí ČR

V době od 27.-30.7.2017 proběhl v kolébce karate městě NAHA, Okinawa Světové Gasshuku (seminář) Okinawa Goju-Ryk Karate-Do Kyokai (OGKK), kterým je náš klub členem a získal v roce 2007 výhradní zastoupení této organizace. Akce se odehrála v novém centru pro karate, které bylo otevřeno začátkem roku „Okinawa Karate Kaikan“.

Připomeňme jen, že v roce 2016 náš klub hostil a pořádal 15. Evropské Gasshuku OGKK v Hustopečích u Brna, kde se účastnilo necelých 180 členů pod vedením 7 japonských mistrů.

Semináře se účastnili naši trenéři Jaromír Musil a Ing. Pavla Linhatrová, Ph.D. a získávali tak cenné informace pro naše studenty. Celé akce se účastnilo přes 240 cvičenců celého světa. Trénování bylo rozděleno do 4 skupin. Skupina A byla pro 7 – 6 DANy (mistrovské černé stupně), skupina B byla pak pro 5 – 4 DANy, skupina C pro 3 – 1 DANy a nakonec byla skupina D kde byli všichni s žákovskými stupni KYU. Celá akce byla pod vedením 20 okinawských mistrů.

Bohužel, akce byla zahalena smutnou událostí, protože 2 dny před akci zemřel po těžké nemoci čestný prezident organizace OGKK (Okinawa Goju-Ryk Karate-Do Kyokai) HANSHI Yoshio Hichiya 10. Dan OGKK. Yoshio Hichiya byl trenérem a staral se společně s Masanari Kikugawem i o studenty z ČR. Všechny naše návštěvy všech našich členů byli na Okinawě s účastí v Hichiya Dojo o to byla tato událost pro nás smutnější.

I když tato událost byla smutná jedno pozitivní se na tomto našlo. Při posledním rozloučení s Yoshio Hichiyou se přišlo rozloučit všichni účastníci semináře (seminář byl na tento akt přerušen a organizátoři zajistili autobusový transfer na smuteční obřad) kterého se účastnilo přes 300 karatistů…

Jako každoročně zakončení Gasshuku probíhá poslední den Sayonara Party, kde jsou vyhlašovány výsledky zkoušek technické vyspělosti a jsou zde různé projevy organizátorů a jiné. Na tomto závěrečném aktu pro ČR čekalo překvapení, které bylo do poslední chvilky utajováno.

Náš trenér Jaromír Musil získal titul RENSHI (je to ocenění, které uděluje organizace a je možné získat celkem 3 ocenění RENSHI, KYOSHI a HANSHI). Je to pro nás velká čest, protože doposud bylo uděleno celkem 31 titulů tohoto typu a navíc pouze 7 ne Asiatům!

Současně s naším trenérem byl oceněn Belgický zástupce Josef Henkens titulem Kyoshi. Byli to jediní dva ocenění dnešního večera.

Příští akce této organizace se uskuteční ve dnech 30.3-2.4.2018 ve Španělském městě MURCIA a to již 16. ročník Evropského Gasshuku OGKK.

Comments are closed.